A dűlőszelektált borok lényege a termőhely, és NEM a szőlőfajta!
A címbéli gondolatot a Figula Pince egyik bora, egészen pontosan a 2018-as Balatonfüred-Csopaki Olaszrizling a Lőcze dűlőből.
Persze a szőlőfajta is fontos, de nem ő a főszereplő! Ezeknél a boroknál a szőlő médiumként van jelen a történetben, s ha minden jól megy, a végén a dűlő kapja az Oscar díjat.
Tehát nem a fajtát, hanem a termőhelyet kell benne keresni!
Az persze egy másik kérdés, hogy benne van-e a tehetség a termőhelyben. Mert ugyan dűlőből sok van, de ha nincs benne a talajformációt, a kitettséget és a mikroklímát illető drámai együttállás, akkor nem más, mint egy szőlőskertnyi földdarab.
A Lőcze-dűlőben viszont benne van a talentum:
a Sáfránkertből emelkedik ki, annak folytatása Csopak felé. A két terület között csak pár méter különbség van, azonban a boraikban drámai különbség van! Talaja kötöttebb, a termőréteg vékonyabb, így általában egy héttel korábban kerül leszüretelésre. Koncentrált, ugyanakkor húsos borokat ad. Ez a dűlő, és az olaszrizling nagyon szeretik egymást. 2018-ban olyan bor lett a nagy szerelem eredménye, hogy a hazai olaszrizling-palettán alig akad párja. Ha egyáltalán...
A Figula Pince borai a webshopban itt, a borszaküzletünkben pedig itt található!
Szóljon hozzá
Felhívjuk a figyelmet, hogy a megjegyzések jóváhagyás után kerülnek közzétételre. Az ellenőrzést az elharapódzó mennyiségű spam miatt vezettük be.